Čo si na fotenie priniesť?

Fotenie detí: 

Pred fotením nezabudnite zobrať deťom ich obľúbené hračky, kľudne aj zvukové. Budú sa cítiť istejšie. Niektoré deti veľmi dobre reagujú na vážnu hudbu, niektorých oslovia CD - čka s detskými pesničkami. Preto, ak Vaše dieťatko miluje SPIEVANKOVO, prípadne iné hudobné žánre, nezabudnite si pribaliť CD. Cieľom je vytvoriť teplé a príjemné prostredie. 

Čo sa týka ošatenia, deťom svedčia živé farby, pásiky, odvážne kombinácie, výrazné farby a jemné, hravé vzory. Kožušinkové vesty, ušianky, štrikované čiapky a šály. Pre chlapčekov doporučujem pribaliť  kravatu, prípadne motorkársku helmu, šatky aťď. Dievčatkám nezabudnite nabaliť  šatôčky, čelenky, klobúčiky prípadne nariasené sukne. V prípade otázok ma kontaktujte.

Tehulky: 

Prineste si so sebou obtiahnuté tielka, dlhé sukne, krásne šaty, kvety, doplnky do vlasov. Určite myslite na farebné zladenie s partnerom. Zvoľte jednofarebné veci, čo najmenej vzorov. Nezabudnite tiež na detské veci - detské hračky, kocky, topánočky a podobne. 

Tematické fotenie 

Tento typ fotení je potrebné prekonzultovať. 

Koľko trvá fotenie?

Čas fotenia sa vždy líši od viacerých faktorov. Väčšinou trvá hodinu až hodinu a pol. Žiadam vás, aby ste počas fotenia dohliadali na všetky maličkosti, ktoré si neželáte mať zachytené na fotografií . To znamená všímať si prítomnosť nežiadúcich predmetov, hračiek, rozstrapatených vláskov, vytŕčajúcich golierikov, prípadne omrviniek.
Kedže mojou prácou je urobiť technicky čo najlepšiu fotografiu. Musím sa sústrediť najmä na technické faktory - nastavenie štúdiových bleskov,  nastavenie clony a rýchlosti uzávierky, nájsť správny uhol a sústrediť sa na zachytenie správnej emócie.  Preto sa môže stať, že si niečo nemusím všimnúť. Buďťe prosím aj vy v pozore. Ušetrí mi to neskoršiu prácu pri Post Procese :-).